Ara

Müslümanların Kutsal Gördüğü Mescidi Aksa Yanıyor !

  • Bunu Paylaş:
post-title

 

Kudüs -Filistin Meselesi Detay Haber 

Biz müslümanların kutsal mekanı Mescidi aksa, yine Müslümanlar, yine Filistin,yine acı, yine keder. Hani atalarımız der ya "düşmanım bile mert olacak" diye, bu düşman mert değil hedeflerinde masum kişiler, çocuklar ve savunmasız insanlar var. Fırsat bulduklarında öldürüyorlar, mallarını çalıp onlara zarar veriyorlar. Dünya ise olanları sanki hiçbir şey olmuyor muş gibi izliyor neden ? Mescidi aksa da çıkan yangını coşkuyla izleyen İsraildeki faşistler bir de konser vermiş gibi müzik dinliyorlar. Böyle insanlık dışı bir şey olabilir mi? İnsanlık ayıbı olabilir mi? Ama var işte... Biz bu gece uyuduk evet ama Filistinliler mescidi aksa‘nın kapısında nöbet tuttular. Onlar uyumadılar. Geçmişte atalarının yaptıkları hatalar vardı evet hem de bizim atalarımıza karşı.Ama biz İntikamcı bir millet değiliz. Üstelik bu sadece Filistin meselesi değildir. Mescidi aksa meselesidir. Bu müslümanlık ve iman meselesidir.

 

 

Camiye Girdiler 

Camiye girip insanların ibadet özgürlüğünü, din özgürlüğünü ellerinden aldılar.

 

 

 

Kudüste Yangını İzlediler

Yüzlerce İsrailli yerleşimci Batı Duvarı'nda toplandı ve Müslümanlar için en kutsal yerlerden biri olan El Aksa Camii'nde bir yangını izledi.

 

 

 

 

Arabaları Silahsız İnsanların Üzerine Sürdüler

Sert İsrailli milliyetçiler tarafından planlanan miting üzerine gerilim yükselirken İsrailli bir adam, Kudüs'ün Eski Şehrindeki Aslanlar Kapısı'nın dışındaki bir Filistinli adama kasten çarpıyor.

 

 

 

 

Mermi Kovanlarından Kubbet-üs-Sahra Silüeti

Filistinliler, El Aksa Camii'ni korumaya devam ederken İsrail polisinin sürekli İsrail saldırılarına karşı attığı plastik mermileri kullanarak Kubbet-üs-Sahra silüeti yaptılar.

 

mermi-kovanlarindan-filistin-kubbet-üs-sahra
 

Aşağıdaki video bağlantısı ile video'yu da izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Doğrulanmış Haber
Tabloid New York Post'un Twitter hesabı, Gazze'de 9'u çocuk 20 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırılarının İsrail yerine Hamas tarafından gerçekleştirildiğini söyleyerek, sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekerek tweet'in bir saat sonra silinmesine neden oluyor.

 

new-york-post-yalan-haber

 


 

 

 

 

Bir Taraftan İslami Fobia İle müslümanlar üzerinde baskı oluşturan bir dünya ile karşı karşıyayız.

Doğrulanmış Haber

 

 

biden-musluman-topluluk-diaspora-hak-islami-fobi


ABD'deki Müslüman örgütlerden oluşan bir koalisyon, Biden yönetiminden, yönetimin anti-Semitisim elçisine benzer şekilde, dünyadaki Müslüman karşıtı nefret suçlarının rahatsız edici eğilimini izlemek, izlemek ve bunlarla mücadele etmek için bir elçi atamasını talep ediyor. ⁣

ABD Müslüman Örgütler Konseyi'nin Ocak ayında Beyaz Saray'a özel olarak gönderdiği ilk mektubunda, "Amerika'dan Fransa'ya, Çin'e, Myanmar'dan Hindistan'a, Müslüman karşıtı bağnazlık dünya çapındaki Müslümanlar için birbiriyle bağlantılı bir tehdit oluşturuyor," yazıyordu. Grup, aylardır bir yanıt veya onay almadığı için şimdi aramayı kamuya açıklıyor. ⁣

Mart ayında İnsan Hakları Konseyi'ne hitaben bir konuşma yapan BM Özel Raportörü Ahmed Shaheed, Müslümanlara ve Müslüman olarak algılananlara yönelik kurumsal şüphenin ve korkunun “salgın” boyutlara yükseldiğini söyleyerek devletleri İslam, düşmanlık, şiddet ve İslamofobinin yaygın olumsuz temsillerine karşı harekete geçmeye çağırdı. .⁣

2014 yılında kurulan USCMO, 80'den fazla Müslüman grubu bir araya getiren bir şemsiye organizasyondur.

Şu anda, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın din özgürlüğü ofisi, dünyadaki Müslüman karşıtı olayları izliyor. Fotoğraf: Jonathan Ernst / Reuters⁣

Tolgahan Sarp

Tolgahan Sarp

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu. 2018 yılından bu yana mühendislik yapıyor. Çeşitli kitle erişim projeleri girişimlerinde bulundu. Türk toplumunun sesini özgürce duyurabileceği bir ortama ihtiyaç duyduğunu hissederek duyursesini.com 'u kurdu.