Ara

Kudüs'te Yaşayan Filistin Halkı Evlerinden Kovuluyor

  • Bunu Paylaş:
post-title

Kudüs'te müslümanlara zulüm yapılıyor. Evlerinden kovulmakla kalmayıp bir de kendi evlerini ev sahiplerine yıktırıyorlar. Adalet kavramının yok olduğu Kudüs'ten size kötü haberlerimiz var.

Namı diyar Jarusalem yani bizim deyişimizle KUDÜS. Müslümanların kutsal kenti olan kudüs şehrinde filistin halkına inanılmaz bir zulüm yapılıyor. Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır derler. O nedenle buradan bir çağrı yapmak istedim ve kudüs'e filistinli kardeşlerimize selam olsun.

Yukarıda alıntı yapmış olduğum video'da filistin halkına yapılan zulüm gözler önüne seriliyor. Anlık olarak izlediğinizde insanlığın o anda nasılda yokolduğunu hissediyorsunuz. Video bittikten sonra siz sanki hiçbirşey olmamış gibi hayatınıza devam edeceksiniz. Ancak Kudüste yaşayan filistinli dindaşlarımız için durum bu kadar rahat olmayacak. 100'lerce km ötede olabiliriz. Ama bu eziyetin farkında olmalıyız. Bu zulmü dünyaya duyurmalıyız.

Jarusalem'de yaşanan bazı olaylar ve kesitler

1.Filistinli Aile'nin Evini Çalmaya Çalışan Bir İsrailli

filistin-jarusalem-islam-musluman-kovuldu-1

Filistinli bir ailenin bahçesine gelip onların evlerinden çıkmalarını isteyen Yakup isimli yahudi aileye gitmeleri gerektiğini söylüyor. Aile mensubu olan bir kadın ise o evin onların olduğunu ve bu yaptığının hırsızlık olduğunu defalarca söylemiş olsa da yerleşimci asla vazgeçmiyor. Eğer kendi çalmazsa evlerini başkasının çalacağını söylüyor. Hem insanlık suçu işleyim hem de bunu pişkince söyleyebilmek...

 

2.Kendi Evlerini Kendilere Yıktırdılar

ahmad hejazi-1

mek...Filistinli bir gencin instagram'da paylaştığı gerçek bir video. Kendi evinizin elinizden alındığını ve sonra da yine sizin cezalandırılıp hapse atıldığınızı düşünün. Elinize balyozu alıp kendi evinizi yıktığınızı düşünün.

3.Namlu Savunmasız Bir Çocuğa Uzatılmış

3
 

Kendine bile faydası olmayan daha aklında sadece oyun oynamak olan küçük çocuklara silah doğrultan merhametsiz bir israil askerini görüyorsunuz. 

 

Filistinin Acılarla Dolu Tarihi

Aşağıdaki video ile kısaca bilgi edinebilirsiniz.

Tolgahan Sarp

Tolgahan Sarp

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu. 2018 yılından bu yana mühendislik yapıyor. Çeşitli kitle erişim projeleri girişimlerinde bulundu. Türk toplumunun sesini özgürce duyurabileceği bir ortama ihtiyaç duyduğunu hissederek duyursesini.com 'u kurdu.