Ara

Fok Balıkları Kafalarına Çivili Sopa Vurularak Katlediliyor

  • Bunu Paylaş:
post-title

Kanada hükümeti, 2011 yılında fok balığı öldürme sınırını 80 binden 468 bin 200'e çıkararak kötü bir rekor kırdı. Böylece 1971 yılından beri kaydedilen en yüksek fok öldürme sınırına ulaşıldı. Kanada'nın Atlantik kıyılarında 5,6 milyon fok balığı yaşıyor. Fok balıkları çok vahşi yöntemlerle, kafalarına çekiçle veya sopayla vurularak öldürülüyor. Fok balıklarıda bizler gibi bir canlı türü. Günümüzde birçok canlı türünün nesilleri tükenmek üzereyken fok balıklarının vahşice öldürülmesine bir sınır dahi getirilmiyor.

Günümüzde yılda 300 binden fazla fokun kürkleri için sopalarla dövülerek öldürüldüğü, medeni ülke kanada'nın her yıl 2 ay boyunca yasal olarak yaptığı katliama sesimizi çıkarmalıyız. Henüz yüzmeyi ve tek başına beslenmeyi öğrenememiş her türlü dış tehlikeye açık yavru fokların , ucu çivili sopalarla bazen de canlı canlı derileri yüzülerek hunharca öldürülmelerine sahne olan akılalmaz eylem oldukça normalleşmiş gibi duruyor. Hayvan hakları savunucularına sesleniyorum. Sadece evcil hayvanlar hayvan değildir !

Tolgahan Sarp

Tolgahan Sarp

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu. 2018 yılından bu yana mühendislik yapıyor. Çeşitli kitle erişim projeleri girişimlerinde bulundu. Türk toplumunun sesini özgürce duyurabileceği bir ortama ihtiyaç duyduğunu hissederek duyursesini.com 'u kurdu.