Ara

Avrupada Otomobil Fiyatları Gerçekten Ucuz Mu

  • Bunu Paylaş:
post-title

Avrupada Otomobil Gerçekten Ucuz Mu?
Türkiye'de otomobil fiyatları pahalıdır hepimiz biliriz. Türk milletinin hayallerini süsleyen  o lüks otomobiller - evet ama bu markalar zaten her yerde pahalıdır.

Bunu herkes bilir. Bu durum sonuçta otomobil markalarının üretim şekline ve tarzına göre değişir ayrıca sayı olarak az üretilmesine bağlıdır.

Bir de seri üretimle orta hacimli otomobiller vardır bunların fiyatı alışılmış uygun fiyatla bulunur : Tabi ekonomik durumu rahat olanlar için. Fakat yeni olan bu otomobillerin de yeni olması münasebetiyle yüklü bir miktar olarak karşımıza çıkıyor. Gelelim Avrupa'daki otomobillere hatta otomobili icat eden ülkeye. Almanya da ' OTTO '  otomobilin motorunu bulunca serüven başladı bu konuyu tam anlatmak gerekirse buraya girersek çıkamayız biz sadede gelelim.

Almanyada 200 yıllık bu zaman diliminde ikinci ele düşen hurdaya çıkan araçları düşünelim bu devir daim sayesinde otomobil tabi ki Türkiyeye göre daha indirimli olması kaçınılmaz ayrıca dönem dönem yeni icat edilen ve yahut kaportası değiştirilerek satışa sunulan modeller yüzünden otomobili biraz eskiyen şahıslar elden çıkarıp yeni modellere geçerken arkada bıraktıkları ikinci el dağlarını tabi aldığı acar fiyattan satamayacaktır. Bu sayede yenisini alamayan şahıslara gün doğmuş oldu. Böyle böyle yılına göre fiyatlar indi.

TÜRKİYENİN SERÜVENİ 1640 1960 arası başlamıştır yavaş yavaş.Şu an Avrupada indirimli bildiğimiz otomobiller de bize göre yüksek markalar olabilir ama onlara göre bayağı eskidir hatta Diesel motor a- raçlar yavaş yavaş tedavülden kaldırılacaktır. Gelişmiş ülkeler artık elektrikli araçlara yönelmesinin ötesinde mecburlar çünkü tercihten çok mecburiyet var Firmalar yönlendiriyor. Burada çıkaracağımız sonuç çok basit 'icatını kendin yap ucuz kullan' .

 

Kaynak:Şemsi Sarp

Gökkuşağı Nur

Gökkuşağı Nur

Ressam Yazar Araştırmacı Bu hayatta pozitif olurken eleştirerek ve merak ederek olumlu anlamda hayata ve canlılara yaklaşımımla sevgi saygı ve edep oranında yaşamak, hayattan zevk alırken mutlu olmak ve her şeyden önemlisi şükretmek. Bu koca ummanda hayattan ders alarak gelecek nesillere aktarmak en önemli emelim